بازگشت از بهشت

اوووووو وه. برگشتيم. جاتون خالی. همونطور که گفته بودم کلی حال داد. اما من الان ميخوام يه سری نکات جالب توجه بگم اما نه در مورد آب و هوا و خوش گذشتن و . . . ( خوب به هر حال خوب بود و سر سبز و خرم و رودخونه و کوه و . . . .  بعدا با عکس و توضيح ميبينيد. )

نکات مورد نظر اينها هستند:

۱- ما ( همه مون ) يه جورايی عشق قانون شکنی داريم ! !‌ !‌ توی اين برنامه يه نفر بود که حداقل مديريتش از بقيه بهتر بود و با هيچ کس هم رودربايستی نداشت. ( کسی که حتی جرات ميکرد با بابای منم شوخی کنه و کار بگذاره گردنش  ) ايشون اومده بودن وظايف رو تقسيم کرده بودن و هر کس کار خودش رو بايد انجام ميداد. اين ميون دو گروه آدم همه چيز رو به هم ميريختن. يکی اونهايی که از زير کار در ميرفتن دوم اونهايی که با محبت و از خود گذشتگی بيجا بار اونها رو بدوش ميکشيدن و باعث ميشدن که بار بعد هم از زيرش در برن. خلاصه که آخرش ۱۰ درصد برنامه درست و توسط فرد تعيين شده انجام شد.  ((((  اون ۱۰ درصد هم ميدونيد که فقط من بودم    ))))

۲- يه نمونه تفريح جديد هم ديديم. يه گروه بسيجی، نميدونم گروه مقاومت، نميدونم حاج آقا و يا هر چيز ديگه حدود ساعت ۱۱ اومدن. ساعت ۱ نماز ظهر رو به جماعت خوندن و ساعت ۲ ناهار خوردن و رفتن  ! ! !  احتمالا توی کارت دعوت نوشته بوده به صرف نماز و ناهار ! ! !

۳- آقا مامور آفتابه همه جا وجود داره. حتی جايی که آفتابه وجود نداره ! ! ! اومدن سر راه يه جاده خاکی با عرض ۴ متر رو با زنجير بستن و از ماشينها عوارض ميگيرن ! ! !  اونم شايد سه برابر عوارض اتوبان تهران-قم. عوارض استفاده از طبيعت. و در قبالش تنها دو تا دستشويی درب داغون . . . . .ساختن. خلاصه اينکه تا پول مامور آفتابه رو نداديم نگذاشت رد بشيم.

۴- اينجا تفريح برابر است با شکم ! ! ! آقا اومدين تفريح حال کنين و اينطرف اون طرف بچرخين و لذت ببرين. گوسفند زنده آوردن و سر بريدن وسط اون همه آدم ديگه چيه ؟؟؟ ذبح مرغ بصورت اسلامی در جويهای آبی که از کنار همه حضار رد ميشه ديگه چه صيغه ايه؟؟؟ 

۵- جماعتی اونجا بودن که تعدادی چهارپای درازگوش ( خر سابق ) داشتن و باهاشون بارها و اسباب و اثاثيه مردم رو از انتهای جاده تا محلهای نشستن و چادر زدن ميبردن. اين آقايون تنها کاری که خوب بلد بودن اين بود که به هر طريق ممکن ( دروغ و دعوا و شکستن قيمتها و . . . . ) کار رو از همديگه بدزدن. و تنها کاری که بلد نبودن همون کنترل کردن اين الاغها بود. به جای اينکه بين خودشون يه نظم و ترتيبی تعيين کنن و به نوبت کارها رو انجام بدن ( تعداد ماشينها و آدمها هم اونقدر زياد بود که کار برای دو برابر اين عده هم پيدا ميشد ) فقط با هم دعوا ميکردن و کار همديگه رو ميدزديدن. اونهم با چه خشونتی !‌‌ ! ! يادم افتاد به مطلبی که خونده بودم يا شنيده بودم که انسانها وقتی از تربيت صحيح فرهنگی و اجتماعی محروم بمونن رفتار و عاداتشون شبيه انسانهای اوليه ميشه و بارزترين نشونه اش هم استفاده از خشونت در تمام رفتارها و برای دسترسی به کليه مقاصده. حتی برای جلب توجه. اين نشونه هم در لحظه لحظه رفتار اين جماعت با خودشون و حيوونهاشون ديده ميشد. ( از خر به چه نتيجه هايی ميشه رسيد ! ! !   )

۶- نکته آخر هم اينکه معنی سيستم کامپيوتری و راحت شدن کارها و . . . رو هم فهميديم. درست موقع اومدن به خاطر زمين خوردن دست مادرم آسيب ديد و مستقيما توی راه برگشتن رفتيم بيمارستان چمران و معلوم شد که يکی از استخوانهای مچ شکسته. برای معاينه شدن ، عکس گرفتن ، خريد از داروخونه و نهايتا گچ گرفتن دست مادرم مجبور شديم بين ۶۰ تا اتاق که همه به شبکه و سيستم کامپيوتری مجهز بودن دوندگی کنيم. از اتاق معاينه به صندوق. از صندوق به اتاق معاينه. از اتاق معاينه به راديولوژی. از راديولوژی به صندوق. از صندوق به راديولوژی. باز اتاق معاينه. بعد داروخونه. باز صندوق. باز داروخونه و تحويل گچ و . . . . از اونجا به اتاق گچ گرفتن ! ! ! ( اسم درستش چی ميشه ؟ ؟ ؟ ) دوباره پذيرش و بعدش صندوق و بالاخره به اتاق گچ و تمام. جالب اين بود که در هر لحظه همشون ميدونستن ما کدوم کارها رو انجام داديم و چه کار ديگه ای مونده اما هيچ کس همه اين کارها رو يکباره انجام نميداد تا ما از اين دوندگی خلاص بشيم. اينم سيستم جامع و يکپارچه کامپيوتری.

وه. ببينين تفريح و گردش چه نتايج باحالی داره. چقدر آدم چيزای جديد ياد ميگيره. به هر حال و به رغم همه اينها جاتون خالی . . . . . . . . . . . .

همين و والسلام.

پی نوشت: کسی ميدونه چطوری ميشه اين صفحه Post رو Save کرد ؟ آخه معمولا من نوشته هام رو Offline مينوشتم و بعد پست ميکردم. اما حالا اين صفحه Post جديد رو که Save کردم اصلا کار نميده. همون قسمت اصلی که بايد نوشته ها رو توش بنويسی Save نميشه. چکارش ميشه کرد؟ هان؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.