فایل‌های آکروبات

همه اونهایی که سر و کاری با کامپیوتر و اینترنت دارن و از بخت بد زبونشون هم فارسیه حتما با دردسر استانداردهای مختلف و Encoding های متفاوت و دردسر فونت و . . . روبرو شدن. یه متن رو با یه فونت و یا یه encoding مینویسی فلانی میتونه بخونه فلانی نمیتونه. فلانی ویندوزش عربی نیست فلانی هست فلان فونت رو نداره و . . .فلان Word فایل های یه نسخه قبل از خودش رو نمی خونه. ویندوز عربی با پارسا سازگاری نداره و پارسا با پروین هماهنگ نمیشه و . . . البته اخیرا با این سیستم یونی کد Unicode کلی مشکلات توی اینترنت کم شده اما بازم کلی از دردسرها به قوت خودش باقیه.

به هر هنوز هم استفاده از فرمت PDF بهترین راه برای جابجا کردن متن و اسناد فارسی به حساب میاد. اما تولید فایل های PDF چندان کار آسونی نیست. استفاده از نرم افزار اصلی این کار Adobe Acrobat هم سختی های خودش رو داره.

اما با استفاده از این نرم افزار این کار خیلی راحت شده. این نرم افزار مثل یک پرینتر روی سیستم شما نصب میشه. توی هر نرم افزاری که بهش عادت دارین و کارهاتون رو انجام میدین فایلتون رو میسازین ((( هیچ فرقی نمیکنه چه نرم افزاری. واژه پرداز یا نرم افزار ویرایش تصویر و یا هر چیز دیگه ای. )))

بعد از فایلتون پرینت میگیرین. منتها بجای پرینتر واقعی تون از این نرم افزار استفاده میکنین و نتیجه خروجی یه فایل PDF میشه. فقط توجه داشته باشین که اگر از فونتهای فارسی استفاده میکنین حتما توی تنظیمات این پرینتر توی قسمت Advanced Options دو تا گزینه Multi-Language Support  و Font Embedding  رو تیک بزنین.

قابل توجه اونهایی که به کپی رایت بیشتر از من اهمیت میدن:

این برنامه مال این شرکته. اما اگر برین سراغ سایت خود شرکت فقط میتونین یه نسخه آزمایشی بدست بیارین که روی تموم صفحات فایل PDf شما اسم خودش رو بزرگ مینویسه. این نسخه ای که اینجاست به همراه یه نرم افزار دیگه یعنی ArchiCAD توزیع میشه و کامل و بدون اشکاله.

 

پی نوشت:

 

این فایل به صورت زیپ شده است. اون رو Download کنین و بعد نصبش کنین. نمی دونم راحت باشه یا نه. اما اگر مشکلی داشت خوشحال میشم که خبر دار بشم.

علاوه بر این من خودم تازه این نرم افزار رو بدست آوردم به همین خاطر همه جوره امتحانش نکردم. اما با Word و ACD See و PhotoShop و AutoCAD که راحت کار میده. اگر گیری چیزی توش بود به ما هم خبر بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *