سر آغاز

زندگی از نوع دیجیتالش دارد آرام اما پیوسته و مدام به زندگی تک تک ما نفوذ می‌کند. از کامپیوتری که الان برای وب‌گردی از آن استفاده می‌کنید تا دوربین دیجیتال دوستی که لحظه‌های یک تفریح دسته جمعی را ثبت می‌کند یا پخش کننده‌ی MP3 که فرزندتان دائم به همراه دارد و یا حتی کارت الکترونیکی حساب بانکی‌تان همه و همه نشانه‌های این نفوذ همه جانبه هستند. گرچه سرعت نفوذ این شیوه جدید زندگی و وابستگی ما جماعت ایرانی به این نوع زندگی (با همه خوب و بدش) هنوز چندان شدید نیست اما به هر حال باید آماده بود و منتظر، وگرنه از قافله عقب خواهیم ماند و سهم ما تنها حمله سنگین جنبه‌های منفی آن خواهد بود.

این وبلاگ تنها تفکرات و دغدغه‌های شخصی کسی است که اتفاقا کامپیوتر و IT نه تحصیلات و زندگی حرفه‌ای اوست و نه دست اندر کار اموری از این قبیل است. اندیشه‌های کسی است که IT سرگرمی و تفریحش است. علاقه به آینده و دنیای دیجیتال را از رمان‌های ژول ورن و آسیموف آموخته است و برخی تخیلاتش تا حدی در دنیای جدید، به واقعیت نزدیک شده است و اکنون در انتظار سایر آنهاست.

نوشته‌های این وبلاگ معمولا جمع‌بندی مطالبی است که در منابع مختلف خوانده‌ام یا نتیجه تخیلاتی است که در اثر خواندن یکی از این مطالب در ذهن پرورانده ام. گاه بحثی است فلسفی و گاهی پیش‌بینی‌هایی نه چندان دور از واقع.

در هر حال تنها امید دارم که تلنگری باشد و اشاره‌ای تا شاید با دیدی متفاوت به این شیوه جدید زندگی بنگریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *