آدم

می دونید انسان چطوری ساخته شد ؟ ؟ ؟

توی روایات اومده که خداوند برای ساختن انسان خاک لازم داشت. جبرئیل  را به زمین فرستاد تا خاک بیاورد. زمین از دادن خاک امتناع کرد. جبرئیل با دست خالی به بارگاه الهی بازگشت. خداوند میکائیل را فرستاد او نیز به همین صورت با دست خالی بازگشت. و بالاخره خداوند عزرائیل  را فرستاد و عزرائیل به قهر و غضب مشتی خاک از زمین برگرفت و به درگاه الهی برد. ((( به همین علت هم هست که موقع مرگ همین عزرائیل میاد و انسان رو به خاک بر میگردونه )))

بعد خاک انسان باید گل میشد. پس چهل روز باران بارید همه باران غم جز روز آخر. آخر روز باران شادی بارید. ((( نتیجه هاش به عهده خودتون ))) و بالاخره خدا انسان رو ساخت.

 

راستی جمعه شب پزشک دهکده دیدین ؟ ؟ ؟ شایان ها میگن خاک انسان رو یه لاک پشت از کف دریا آورد . . . جالبی این قضیه اینه که همه یه خاکش اعتقاد دارن حالا کی آورده و کی گل کرده و کی ساخته و . . . .بماند.

 

پی نوشت :

راستی میدونید حکمت بوجود اومدن ناف انسان چیه ؟ ؟ ؟ میگن وقتی خدا انسان رو از گل ساخته بود و گذاشته بود بر آفتاب خشک بشه یه بار بهش سر زد و برای اینکه ببینه خشک شده یا نه با انگشت به شکمش زد و متاسفانه آدم هنوز خشک نشده بود . . . .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *